WALENTYNKI W SZWECJI

 

Walentynki w Szwecji

 

 

 

 

 

Odkryj romantyczną przygodę, gdzie urok rejsu splata się z turystyczną niespodzianką. Serce zabije Ci mocniej, podczas gdy statek odpływa z portu w Gdyni i wychodzi na pełne morze – to będzie prawdziwe przeżycie. A może rano na nowo się zakochasz – tym razem w uroczej Szwecji?

Przekonaj się, ile ciekawych rzeczy możesz doświadczyć w ciągu jednego dnia! Poznaj szwedzką Kalskronę - miasto położone na 33 wyspach, którego zabytki zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Odkryjesz tu zarówno urocze zakątki jak i monumentalne zabytki. Spacerując po centrum tego malowniczego miasta zobaczysz zabytkowe kościoły i historyczne twierdze, które niegdyś broniły portu marynarki wojennej. Zabierz rower i zwiedzaj na dwóch kołach, a zobaczysz jeszcze więcej! Dopłacisz tylko 29 zł za przewóz roweru w dwie strony morza, a dzięki własnemu środkowi transportu dotrzesz wszędzie, gdzie chcesz, pedałując po pięknie utrzymanych i bezpiecznych szwedzkich drogach rowerowych.

Spróbuj najlepszego pomysłu na wspólny romantyczny wyjazd – wystarczy jeden dzień, by poznać, co najpiękniejsze w Karlskronie oraz spędzić dwie noce na statku, przeżywając prawdziwą morską przygodę!

 

 

 

 

 

Cena od 598 zł od 298 zł na parę zawiera:

 

  • rejs promem do Szwecji i z powrotem;

  • dwa noclegi w kabinie 2-os. z łazienką i TV;

  • cały dzień w Szwecji;

  • ubezpieczenie NW i KL;

 

 

 

Cena dla 1 osoby pod warunkiem wyjazdu 2 osób w kabinie 2-osobowej wew. Cena zawiera opłatę portową oraz opłatę ekologiczną. Opłata portowa oraz opłata ekologiczna nie podlegają rabatom. Ze względów związanych z sytuacją epidemiczną program może ulec modyfikacjom. Niektóre punkty na pokładzie mogą nie być dostępne.
Test na Covid-19 / dowód szczepienia lub ozdrowienia może być wymagany do przekraczania granic.

 

 

 

TERMIN

 

 

 

 

 

sobota:

12.02

 

 

 

niedziela:

13.02

 

 

 

 

 

Dzień 1:

 

Twój rejs do Szwecji zaczyna się wieczorem na terminalu promowym w Gdyni. Upewnij się, że trafisz na terminal promowy co najmniej na godzinę przed wypłynięciem, by zdążyć na odprawę biletową. Po wypłynięciu podziwiaj Gdynię z pokładów otwartych oraz skorzystaj z naszych restauracji na pokładzie dziewiątym.

 

 

 

Dzień 2:

 

Z rana zobaczysz szkierowy archipelag wokół Karlskrony. Godzinę przed dopłynięciem wyjdź na pokłady słoneczne i podziwiaj piękno skandynawskiej natury, po czym zjedz śniadanie w restauracji na pokładzie dziewiątym.

 

 

 

Na lądzie udaj się do zlokalizowanego bezpośrednio przy terminalu przystanku autobusowego i pojedź autobusem linii nr 6 bezpośrednio do centrum Karlskrony. Bilet całodzienny kupisz w automacie biletowym na terminalu w Karlskronie. Możesz też kupić bilet bezpośrednio u kierowcy, lecz w tym przypadku płatność może być dokonana tylko kartą – i za dodatkową opłatą.

 

 

 

Jedziesz z własnym rowerem? Świetnie! Bezpośrednio przy terminalu promowym rozpoczyna się droga pieszo-rowerowa biegnąca przez malownicze wysepki archipelagu do centrum Karlskrony. Przejazd do centrum miasta trwa, w zależności od tempa jazdy, 30-60 minut.

 

 

 

Dojechawszy do Karlskrony, przespaceruj się po tym wyjątkowym mieście znajdującym się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i zajdź do którejś z lokalnych restauracji i kawiarni.

 

 

 

By dostać się z powrotem na terminal promowy autobusem, udaj się na przystanek autobusowy przy ulicy Parkgatan koło parku Hogland i wsiądź ponownie do autobusu miejskiego nr 6. Przejazd do terminalu promowego trwa niecałe pół godziny. Jeśli wracasz własnym rowerem, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na powrót. Pamiętaj – bądź na terminalu najpóźniej na godzinę przed wypłynięciem, by zdążyć na odprawę biletową.

 

 

 

Po wypłynięciu polecamy wyjść na pokłady otwarte, by podziwiać wieczór nad archipelagiem, a następnie zjeść kolację w restauracji na pokładzie dziewiątym.

 

 

 

Dzień 3:

 

Przed powrotnym przypłynięciem do Gdyni z rana zachęcamy do posilenia się śniadaniem w restauracji na pokładzie dziewiątym oraz do ostatniego zakupu pamiątek w sklepie na pokładzie ósmym.