SYLWESTER NA MORZU ZE ZWIEDZANIEM

REJS SYLWESTROWY PO MORZU BAŁTYCKIM - to wyjątkowa oferta na spędzenie Sylwestra 2023/2024 na promie.

 

Wilno - Ryga - Tallin - Sztokholm - Tallin - Wilno - Troki
 

 

Podróż luksusowym statkiem oraz bogaty program dają gwarancję udanego wyjazdu. Komfortowe kabiny, eleganckie restauracje, sklepy z nowościami najlepszych firm oferowane w przystępnych cenach, rozrywki międzynarodowe i prawdziwa atmosfera kasyna - wszystko to czeka na Państwa na pokładzie promu. Odwiedzimy cztery kraje i cztery różne kultury: Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję.

Dlaczego my?

- Brak nocnych przejazdów.
- Wyżywienie HB w cenie.
- Kolacja Sylwestrowa w formie bufetu i zabawa sylwestrowa na statku w cenie.
- Ubezpieczenie od chorób przewlekłych w cenie.
- Obsługa w języku polskim.
- Przewodnicy oprowadzają uzywając zestawów słuchawkowych.

 

 

Ramowy program wycieczki (aktualny program wycieczki na 15.09.2023):

 


1 dzień (28.12.2023)
Wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd do Wilna. Obiadokolacja. Zakwaterowanie i nocleg w Wilnie.

2 dzień (29.12.2023)
Śniadanie. Krótkie zwiedzanie miasta (2-2,5 h) zaczniemy przy Ostrej Bramie, dalej spacerem przez wileńską starówkę dojdziemy do placu Katedralnego mijając po drodze Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, Uniwersytet im. Stefana Batorego. Na zakończenie zwiedzimy archikatedrę wileńską z grobami królewskimi oraz kaplicą św. Kazimierza. Przejazd do Rygi. Krótkie zwiedzanie Rygi (2-2,5 h), jednej z większych nadbałtyckich stolic. Spacer rozpoczniemy od Starego Miasta z unikalną architekturą secesyjną i klimatyczną starówką. W trakcie zwiedzania zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych- najbardziej rozpoznawalny budynek w Rydze, Dom Kotów, Ratusz, protestancka katedra NMP - największy kościół w krajach bałtyckich, plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek - Trzej Bracia. Obiadokolacja. Nocleg w Rydze.

3 dzień (30.12.2023)
Śniadanie.  Przejazd do Tallina. Krótkie zwiedzanie Tallina (2,5 h), m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, brama Viru, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych, m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł,  2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także zespół kupieckich kamieniczek Trzy Siostry. Zaokrętowanie na statek z Tallina do Sztokholmu. Wypłynięcie 18:00.  Nocleg na statku.

4 dzień 31.12.2023)
Śniadanie bufetowe na statku. Zwiedzanie Sztokholmu. Zwiedzanie miasta zaczniemy od ratusza miejskiego i Pałacu Królewskiego, który jest oficjalną siedzibą Króla Szwecji. Następnie przejdziemy na Stare Miasto czyli Gamla Stan, przespacerujemy przez historyczne centrum miasta wąskimi, średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, sztokholmski rynek, gdzie znajdują się kolorowe kamienice uznawane za najbardziej pocztówkowe miejsce w całej stolicy Szwecji. W centrum starówki zobaczymy przepiękną gotycką Katedrę Sztokholmską z majestatycznym posągiem św. Jerzego zabijającego smoka, gmach Muzeum Nobla a także klimatyczne uliczki ze sklepikami i restauracjami. Po zwiedzaniu wrócimy na nasz statek. do portu, zaokrętowanie na statek z Sztokholmu do Tallina. Wypłynięcie 18:00. O godz. 19:00 - obiadokolacja sylwestrowa na statku w formie bogatego bufetu. Czas posiłku ok. 2 h. Po kolacji proponujemy skorzystać z wielu atrakcji dostępnych na pokładzie: restauracje, dyskteka, pokazy artystyczne, występy zespołów, przedstawienia. ZABAWA SYLWESTROWA do białego rana.

5 dzień (01.01.2024)
Śniadanie na statku. 12:00 wyokrętowanie i Przejazd przez Łotwę na Litwę. Po drodze postój na obiad w Rydze. W późnych godzinach wieczornych przyjazd do Wilna.

6 dzień (02.01.2024)
Śniadanie. Krótkie zwiedzanie słynnego cmentarza na Rossie, gdzie spoczywają wybitni przedstawiciele kultury, sztuki, literatury i nauki Polski, rzolnierze polegli podczas wojny 1920-1921, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Wyjazd do Polski. Po drodze zwiedzanie Trok – jednego z najpiękniejszych miejsc na Litwie. Wzniesiono tu w XIV-XV wieku potężny zamek obronny, który był jedną z rezydencji władców litewskich i królów polskich. Krótkie zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego nad jeziorem Galve. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Przerwa na degustację kibinów. Powrót do Polski.

 

Sylwester na promie - Wilno, Ryga, Tallin, Sztokholm, Tallin, Wilno, Troki
wycieczka autokarowo-promowa (6 dni)
Last minute!
Symbol Termin kabina bez okna,
cena od osoby w:
kabina z oknem,
cena od osoby w:
kabinie 4 os. kabinie 3 os. kabinie 2 os. kabinie 1 os. kabinie 4 os. kabinie 3 os. kabinie 2 os. kabinie 1 os.
  28.12.2023-02.01.2024 4566 zł
3226 zł
4705 zł
 3365zł
4905 zł 3751zł 5905 zł
 4382zł
       

* Stan na 19.09.2023.  O aktualną cenę zapytaj naszego konsultanta (tel. +48 42 630 80 00 lub +48 42 630 06 04)


Cena zawiera:

Zakwaterowanie w hotelach min 3-4*: 5 noclegów (2 noclegi w Wilnie w pokojach 2-3 os., 1 nocleg w Rydze w pokojach 2-3 os. w hotelu 4*, 2 noclegi na pokładzie statku wycieczkowego armatora Tallink Silja w kabinach 2,3,4 osobowych wewnętrznych lub zewnętrznych z łazienką wyposażoną w prysznic. Na promie jest dostęp do wi-fi, restauracje, sklepy, aquazone oraz kasyno.
Wyżywienie: 5 śniadań, 3 obiadokolacje w tym bufetowa obiadokolacja sylwestrowa (Obiadokolacja w formie bardzo bogatego bufetu - bufet sałatkowy, przystawki, dania gorące mięsne, ryby, owoce morza, desery. Do kolacji dostępne jest piwo oraz wino białe i czerwone, bez limitu. Dodatkowe napoje płatne - cena jednego drinka w restauracji to koszt ok. 10-15 EUR.). Zabawa Sylwestrowa na pokładzie statku.; 2 obiady w Rydze.
Transport: przejazd autokarem o podwyższonym standardzie, bilety promowe na trasie Tallin - Sztokholm - Tallin.
Ubezpieczenie: KL 15000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR, Choroby Przewlekłe (TU Europa S.A.)
Opiekę pilota.
składki na: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 zł/os.

Cena nie zawiera:

Dopłaty obowiązkowe na miejscu, płatne pilotowi lub naszemu kontrahentowi zagranicznemu: 90 EUR/os. (opłata za zwiedzanie, zestawy słuchawkowe lub system nagłaśniający, opłaty lokalne i administracyjne, degustacja w Trokach)

Dopłaty nieobowiazkowe:
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i przerwania podrózy w tym zachorowania na Covid 19.

Oferta dla singli:
Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinie 2-, 3- lub 4 os. z możliwością dokwaterowania (z osobą/osobami tej samej płci).

Rozkład jazdy - Aktualne godziny wyjazdu

Miasto Godz. wyjazdu Dopłata Godz. powrotu
główna trasa      
Katowice
ul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa, stanowiska nr 6,7
6:00 130 zł   
Sosnowiec
ul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald's
6:15 130 zł   
Częstochowa
ul. Drogowców 1, parking przy stacji paliw Lotos (kierunek Warszawa)
7:00 100 zł   
Piotrków Trybunalski
ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 1
8:15 100 zł   
Łódź
ul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)
9:15 80 zł   
Warszawa
Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11
12:00 0 zł   
Białystok
ul. Zwierzyniecka 12, parking przy Domu Studenta Beta
14:30 0 zł   
       


Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.