GRUZJA OD A DO Z

 

 

Gruzja od A do Z

 

23.06.2024 – 30.06.2024

14.09.2024 – 21.09.2024

Dla grup dowolne terminy!

 

DZIEŃ 1.

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie o 5:00. Wylot z Okęcia o godzinie 6:55 samolotem Wizz Air. Przylot do Kutaisi o 12:25 czasu gruzińskiego. Zwiedzanie Kutaisi. Miasto było stolicą antycznego królestwa Kolchidy, do którego wg legendy przybył Jazon z Argonautami po złote runo. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja z tradycyjną kuchnią gruzińską i winem.

 

DZIEŃ 2.

Zwiedzanie Tbilisi – stolicy Gruzji i jednego z najstarszych miast na świecie. Zwiedzimy historyczną część miasta: Kościół Metekhi (XIII w.), Synagogę, Katedrę Sioni (VI-VII w.) i Kościół Anchiskhati (VI w.). Następnie przejedziemy do Pomnika Matki Gruzji. Zwiedzimy również Fortecę Narikala (IV w.), z której podziwiać można przepiękny widok na stare miasto, to najbardziej znany zabytek Tbilisi z czasów starożytnych, ludzie nazywają ją sercem i duszą miasta. Zobaczymy łaźnie siarkowe, które stanowią wizytówkę Tbilisi. Kolacja w restauracji gruzińskiej z występami folklorystycznymi i winem.

 

DZIEŃ 3.

Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Kacheti – regionu słynącego z produkcji wina. Odwiedzimy Klasztor Bodbe – kompleks klasztorny św. Jerzego, miejsce pochówku św. Nino, która w IV wieku wprowadziła w Gruzji chrześcijaństwo. Zwiedzimy Signagi – XVIII-wieczne miasteczko usytuowane na szycie wzniesienia, z którego podziwiać można malowniczy krajobraz doliny rzeki Alazani i kaukaskie szczyty. Obiad z degustacją słynnego gruzińskiego wina w prywatnej, rodzinnej winiarni, gdzie można zapoznać się z tradycją produkcji wina. Powrót do Tbilisi.

 

DZIEŃ 4.

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Wycieczka do Mtskheta (zwanej Drugą Jerozolimą) to starożytne miasto, była stolica kraju oraz religijne centrum Gruzji. Mieści się tu najważniejszy relikt chrześcijaństwa (Szata Chrystusa). Zwiedzimy Monastyr Dżwari (VI w.), położony na szczycie wzgórza, skąd podziwiać można przepiękną panoramę miasta. Monastyr stanowi perłę gruzińskiej architektury. Zwiedzimy także Katedrę Svetitskhoveli (XI w.), która uznawana jest za najważniejszy zabytek w Gruzji. Oba obiekty znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie XVII – wiecznej Fortecy Ananuri – miejsca wielu historycznych walk. Forteca jest malowniczo położona nad Jeziorem Żinwalskim. Krystalicznie błękitna woda na tle gór tworzy niezapomniany widok. Przejazd do Gudauri – narciarskiego kurortu leżącego w górach Kaukazu w regionie Mccheta-Mtianetia. Kolacja i nocleg w Gudauri.

 

DZIEŃ 5.

Śniadanie w hotelu. Podróż słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Przejazd do Kazbegi. Z Kazbegi przejazd jeepami malowniczą górską trasą do Gergeti. Zwiedzimy położony na wysokości 2170 m n.p.m. Kościół św. Trójcy, zbudowany w XIV wieku. Przy sprzyjającej pogodzie będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt Kaukazu – Górę Kazbek (5047 m). Powrót do Gudauri. Czas wolny. Odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg w Gudauri.

 

DZIEŃ 6.

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Gori – miasta urodzin Stalina. Następnie odwiedzimy Uplistsikhe – największe skalne miasto w Gruzji. Kompleks zabytków z czasów starożytności położony jest na skalistym brzegu rzeki Mtkwari. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami. Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie klasztoru w Gelati - czyli znakomicie zachowanego zespołu klasztornego z XII wieku, który znany jest przede wszystkim z fresków i mozaik. Zespół klasztorny w Gelati znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolacja i nocleg w Kutaisi lub w kurorcie Ckaltubo.

 

DZIEŃ 7.

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Batumi – najpiękniejszego miasta w Gruzji, położonego nad Morzem Czarnym, które stanowi stolicę regionu Adżarii. Zwiedzanie Batumi: Place, Pomnik Medei, spacer po słynnym nadmorskim bulwarze. Czas wolny na promenadzie. Powrót do Kutaisi. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

 

DZIEŃ 8.

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski na warszawskie Okęcie o godzinie 13:00. Przylot o godzinie 14:40 czasu polskiego.

 

 

 

KOSZTY:2480 zł/os (płatne w biurze)

+

Ceny przelotów - od 800zł

 

Oraz dodatkowo:

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny/TFG/ - 10 zł

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy/TFP/ - 10 zł

 

 

 

KOSZTY DLA GRUP:

20os.

25os.

30os.

35os.

40os.

45os.

2320zł/os.

+20 zł (TFG, TFP)

2230zł/os.

+20 zł (TFG, TFP)

2165zł/os.

+20 zł (TFG, TFP)

2075zł/os.

+20 zł (TFG, TFP)

2030zł/os.

+20 zł (TFG, TFP)

2000zł/os.

+20 zł (TFG, TFP)

 

 

ŚWIADCZENIA W CENIE WYCIECZKI:

 • Zakwaterowanie: w hotelach 3-gwiazdkowych w pokojach 2-osobowych:

  • 2 noclegi w Kutaisi lub Ckaltubo

  • 3 noclegi w Tbilisi

  • 2 noclegi w Gudauri

 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji, 1 obiad

 • Inne:

 • Degustacja wina wg. programu

 • Występy folkorystyczne podczas kolacji

 • Zwiedzanie wg. programu

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

 • Opieka polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania

 • Transport podczas realizacji programu

 • Przejazd jeepami z Kazbegi do Gergeti

 • Woda butelkowana niegazowana

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Ceny biletu lotniczego Wizz Air

 • Dopłaty do pokojów jednoosobowych (850zł)