Wyjazd pielgrzymkowy do Medjugorie

 

Wyjazd pielgrzymkowy do Medjugorie 24.09 – 30.09.2023

 

 

 

Dzień 1: Marija Bistrica  (Chorwacja)

 

Wyjazd około godziny 1.00-2.00. Spotkanie uczestników pielgrzymki na ustalonym parkingu o określonej godzinie. Dalej wyjazd w kierunku granicy. Przejazd w kierunku Chorwacji. Popołudniu dojedziemy do Narodowego Sanktuarium Chorwacji w Marija Bistrica, gdzie co roku na modlitwę przybywa kilkaset tysięcy pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii PannyWieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

Dzień 2 : Split  (Chorwacja)

 

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przyjazd w godzinach południowych do Splitu . Split   miasto o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV wieku oraz katedrę. Czas wolny na imponującej splickiej promenadzie. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Bośni i Hercegowiny. Wieczorem zakwaterowanie w Medjugorie, obiadokolacja i nocleg.

 

 

 

Dzień 3: Medjugorie

 

 

 

Po śniadaniu zwiedzanie Medjugori– miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo oraz kościół Św. Jakuba.   Po odpoczynku, po południu wejście na górę Kriżewac, wzdłuz drogi ustawione są stacje drogi krzyżowej.  Udział w wieczornych nabożeństwach, obiadokolację i nocleg.

 

 

 

 

 

Dzień 4: Medjugorie , Tihaljina, wodospady Kravica (BiH), Mostar

  

Po śniadaniu wyjazd do wsi Tihaljina, do parafii Niepokalanego Poczęcia, gdzie znajduje się figura Matki Bożej Łaskawej. Postać Matki Bożej z Tihaljiny została rozpowszechniona na cały świat i jest kojarzona jako Matka Boża Medzjugorska. Msza Św. Następnie przyjazd na Wodospady Kravica – to zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat, które rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Popołudniu udamy się do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny most (UNESCO). Spacer wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorie. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

  

Dzień 5: Dubrownik (Chorwacja)

 

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjedziemy do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zobaczymy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów, studnie Onofria (Wielka i Mała), Bramę Pile, ulicę Stradun (Placa) oraz baszty, twierdze i wieże zegarowe, mury obronne. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Przy dobrej bezwietrznej pogodzie możliwośc wjazdu kolejką na wzgórze Srd, z którego podziwiać można panoramę Dubrownika i okolic, uznaną za jedną z najwspanialszych atrakcji widokowych na świecie, po drugiej strony góry podziwiać można płaskowyż ( Wjazd indywidualnie za dodatkową opłatą w czasie wolnym. Możliwośc wjazdu tylko przy bezwietrznej pogodzie albo słabym wietrze). Wieczorem zakwaterowanie w Neum nad Adriatykiem (jedyny port w BiH) obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień 6: Wyjazd do Polski przez Ston, Most Peljeski, Magistrala Jadrańską, zwiedzanie wybrzeża Dalmacji Środkowej 

 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Msza św. Wyjazd w drogę powrotną Jadranską Magistralą do Polski (przez Chorwację). Przejazd przez Ston na półwyspie Peljesac – najdłuższe mury obronne w Europie, przejazd Mostem Peljeskim, odpoczynek i zwiedzanie Trogiru – jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji. W programie spacer promenadą, katedra św. Wawrzyńca, wpisana na liste światowego dziedzictwa UNESCO. Nocny przejazd do kraju.

 

 

 

Dzień 7: powrót do Polski 

 

Powrót do Łodzi w godzinach porannych . Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

ŚWIADCZENIA

 

CENA OBEJMUJE:

 

przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej

 

5 noclegów: hotele **/***; pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

 

5 śniadań i 5 obiadokolacji

 

realizację programu

 

opiekę pilota

 

ubezpieczenie TU EUROPA /KL, NNW/

 

 

 

 

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

pakietu do realizacji programu EUR płatne obligatoryjnie /nie podlega rozliczeniu/

 

obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /TFG/ - 10 zł

 

obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy /TFP/ - 10 zł

 

 

  

CENA ZA OSOBĘ

 

GRUPA 25 OS – 2350

 

GRUPA 30 OS – 2300 ZŁ

 

GRUPA 35 OS – 2100 ZŁ

 

GRUPA 40 OS – 1950 ZŁ

 

GRUPA 45 OS – 1850

 

Na bilety wstępów i lokalnych przewodników należy przeznaczyć około 50 €