Infolinia: 0 801 50 68 00
Telefon +48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10:00 - 18:00
sobota: 10:00-14:00
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Gruzja | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Wycieczki do Gruzji 2017

 

MAGICZNA GRUZJA

Objazdowa wycieczka po Gruzji

 

Dzień
Przylot do Kutaisi, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie. Przejazd do monasteru Gelati jeden z największych kompleksów klasztornych w Gruzji, w skład którego wchodzą 3 cerkwie i budynek Akademii Nauk powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Fakultatywnie wycieczka do Jaskini Prometeusza z bogatą szatąnaciekową (płatne 5 euro/osoba). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Batumi -zwiedzanie kurortu, spacer promenadą. Przejazd do uzdrowiska Ureki. Fakultatywnie: zwiedzanie Ogrodu Botanicznego (płatne 4 euro/osoba). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień
Po śniadaniu czas wolny do 12.00. Dla chętnych możliwość plażowania. Dojazd do stolicy, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi (dosłownie "ciepłe źródło") jest stolicą i największym miastem w Gruzji, leżące nad brzegiem rzeki Mt'k'vari. Założone w V wieku przez Vakhtanga Gorgasali, gruzińskiego króla Iberii, i ogłoszona stolicą w VI wieku, Tbilisi jest znaczącym przemysłowym, społecznym i kulturalnym centrum. Strategicznie zlokalizowane na skrzyżowaniu Europy i Azji i leżące wzdłuż historycznego Jedwabnego Szlaku, Tbilisi było często punktem spornym pomiędzy różnymi rywalizującymi imperiami. Historia miasta jest zapisana w jego licznych zabytkach architektonicznych. Zwiedzanie miasta: cerkiew Metekhi (XIIIw), twierdza Narikala, kaatedra Sioni, bazylika Anczyschati (najstarsza w mieście – VI w.). Czas wolny. Wieczorem kolacja z pokazem gruzińskich tańców narodowych.


Dzień  5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Ananuri, zespołu zamkowego położonegoy na brzegu rzeki Aragvi. Dalej przejazd gruzińską Drogą Wojenną do Kazbegi przez Przełęcz Jvari (2395 m. npm). Zwiedzanie okolicy na pięknie położonych wzgórzach. Wynajem samochodów z napędem 4X4 i przejazd do Kościoła Świętej Trójcy, w pobliżu wsi Gergeti, który jest niezwykłym zabytkiem architektury Gruzji, położonym na wysokości 2170 m, pod Górą Kazbegi (wysokość 5033 m). Przejazd do  Gudauri - ośrodka narciarskiego (2000 m n.p.m.) znajdującego się na południowych stokach Wysokiego Kaukazu. Obiadokolacja, nocleg w Gudauri.


Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Mtschety – pierwsza stolica Gruzji i centrum religijne kraju. Zwiedzanie katedry Sweticchoweli (XI w) i klasztor Jvari (VI w.). Czas wolny. Przejazd do Tbilisi, nocleg.


Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu Kutaisi. Po drodze zwiedzanie Uplistsikhe – skalne miasto z II tyś p.n.e – najstarszy zabytek Gruzji. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi.

 

Dzień 8

Wczesnym rankiem transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do Polski.

 

ŚWIADCZENIA:

 

Transport: przejazdy autokarem zgodnie z programem

 

Zakwaterowanie; hotele 3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

 

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem

 

Pozostałe: opieka pilota, przewodnik lokalny, bilety wstępu, ubezpieczenie KL i NNW

 

 

 

MAGICZNA GRUZJA

8 dni i 7 noclegów

Termin

Cena

14.08 – 21.08.2017

2590 zł

02.10 – 09.10.2017

2550 zł

Przelot Polska - Gruzja

1000 - 1500 zł

Dopłata do pokoju 1 os.

350 zł

 

 

 

 
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz