Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Ukraina - Aktualności | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Szlakiem Bohaterów Trylogii 2020

tu wpisz opis Agencja Turystyczna WILEJKA Wojciech M

SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII

Lwów - Zbaraż - Trembowla – Skała Podolska

Kamieniec Podolski - Chocim – Jazłowiec – Buczacz - Lwów

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18 (na przeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)

9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 13-14

13.15 Lublin, parking przy motelu PZMot, ul . Prusa 8

W Warszawie i Lublinie autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu. Przejazd z Warszawy możliwy przy min. 5 uczestnikach.

Przyjazd do hotelu w okolicy Lwowa w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.


Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Zbaraż miasteczko w woj. tarnopolskim, wsławione przez Sienkiewicza opisem oblężenia w 1649 roku. Godny obejrzenia odrestaurowany pałac (obecnie muzeum etnograficzno-historyczne) i mocno zniszczony barokowy kościół, Trembowlę (gród obronny założony w XI w, w XII w związany z Rościsławiczami, potem z Haliczem. W 1631 ukończono budowę murowanej warowni, wsławionej obroną w 1675 roku, kiedy to dwustuosobowa załoga odpierała mężnie szturmy armii tureckiej. Bohaterką tej obrony była Anna Dorota Chrzanowska, żona komendanta twierdzy, dzielnie zagrzewająca obrońców do walki. Twierdza w XVIII w popadła w ruinę),Skałę Podolską - przedwojenną granicę polsko-sowiecką na Zbruczu (krótki postój przy ruinach zamku). Wieczorem przyjazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.


Dzień 3

Kamieniec Podolski – miasto naturalnie ufortyfikowane, położone na skale, otoczonej pętlą rzeki Smotrycz. Założony prawdopodobnie w X-XI w. Należący do Polski w latach 1430-1793 Kamieniec był największą warownią na granicy polsko-tureckiej. W 1672 roku oblężony i zdobyty przez armię turecką sułtana Machometa IV (opisane przez Henryka Sienkiewicza w Trylogii). Mimo zniszczeń w okresie wojen tureckich i późniejszym pozostała imponująca twierdza i unikalny kompleks miejski z zabytkami kultury polskiej, ormiańskiej i ruskiej.

Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca Podolskiego (Katedry, Polskiej Bramy, Baszty Batorego, kościoła dominikanów, Ruskiej Bramy, Zamku Starego i Nowego). Czas wolny. Dalej przejazd do Okopów św. Trójcy - twierdza powstała na wąskim przesmyku między Dniestrem i Zbruczem w roku 1692. Głównym jej zadaniem było nękanie załóg tureckich, stacjonujących w Kamieńcu i Chocimiu. W czasie konfederacji barskiej w twierdzy bronił się przed wojskami carskimi Kazimierz Pułaski. Nazwa pochodzi od niewielkiego kościółka, ufundowanego dla obrońców przez króla Jana III Sobieskiego. W okopach św. Trójcy Zygmunt Krasiński umieścił akcję Nie-Boskiej Komedii i Chocimia (pierwszy zamek zbudowano na Rusi Kijowskiej, później twierdza mołdawska, następnie turecka. Miejsce dwóch wielkich bitew z Turkami w 16 21 i 1672 roku. Zamek twierdza nad Dniestrem, forteca XVIII w zbudowana przez francuskich inżynierów dla Turków.). Powrót do Kamieńca. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg. Przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych rejs statkiem po Dniestrze


Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Jazłowiec - ruiny twierdzy z XIV wieku i pałac Poniatowskich, należący w latach 1863-1946 do sióstr niepokalanek – słynna szkoła z internatem. Spacer do krypty bł. Marceliny Darowskiej, założycielki zgromadzenia, Buczacz - Ratusz XVIIw i kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP, fundacji Mikołaja Bazylego Potockiego, oba zbudowane wg najwybitniejszych wówczas na Rusi artystów: architekta Bernarda Meretyna i rzeźbiarza Jana Jerzego Pinsla. Uwaga bez Brzeżan. Przyjazd w okolice Lwowa, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa: objazd miasta autokarem z przewodnikiem, krótki spacer po Wysokim Zamku, zwiedzanie starego centrum, katedry rzymskokatolickiej, greckokatolickiej (św. Jura) i ormiańskiej, Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, Teatru Opery. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na granicę. Przyjazd do Warszawy/Łodzi w godzinach wieczornych.


ŚWIADCZENIA

Przejazd: autokar klasy turystycznej lub mikrobus

Zakwaterowanie: Lwów lub okolice, hotel pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami

Kamieniec, hotel o standardzie turystycznym pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu.

Pozostałe: opieka pilota, ubezpieczenie KL, NNW.


UWAGA!!! Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 3 miesiące


SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII (6 dni, 5 noclegów)

Termin


19.05 – 24.05.2020

1290

09.06 – 14.06.2020

1290

11.08 – 16.08.2020

1190

08.09 – 13.09.2020

1190

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy

20€

Rej statkiem po Dniestrze

20€

Dopłata do pokoju 1 osobowego

290 zł


Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze


Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz