Infolinia: 0 801 50 68 00
Telefon +48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10:00 - 18:00
sobota: 10:00-14:00
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Wycieczki na Ukrainę - Promocje !! | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Szlakiem Bohaterów Trylogii 2018

tu wpisz opis

SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII

Lwów - Zbaraż -  Trembowla – Skała Podolska

Kamieniec Podolski - Chocim – Jazłowiec – Buczacz -  Brzeżany – Lwów

 

PROMOCJA !!

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18 (na przeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)

9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 13-14

13.15 Lublin, parking przy motelu PZMot, ul . Prusa 8

W Warszawie i Lublinie autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu. Przejazd z Warszawy możliwy przy min. 5 uczestnikach.

Przyjazd do hotelu w okolicy Lwowa w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.

 

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Zbaraż miasteczko w woj. tarnopolskim, wsławione przez Sienkiewicza opisem oblężenia w 1649 roku. Godny obejrzenia odrestaurowany pałac (obecnie muzeum etnograficzno-historyczne) i mocno zniszczony barokowy kościół, Trembowlę (gród obronny założony w XI w, w XII w związany z Rościsławiczami, potem z Haliczem. W 1631 ukończono budowę murowanej warowni, wsławionej obroną w 1675 roku, kiedy  to dwustuosobowa załoga odpierała mężnie szturmy armii tureckiej. Bohaterką tej obrony była  Anna Dorota Chrzanowska, żona komendanta twierdzy, dzielnie zagrzewająca obrońców do walki. Twierdza w XVIII w popadła w ruinę),Skałę Podolską - przedwojenną granicę polsko-sowiecką na Zbruczu (krótki postój przy ruinach zamku). Wieczorem przyjazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Kamieniec Podolski – miasto  naturalnie ufortyfikowane, położone na skale, otoczonej pętlą rzeki Smotrycz. Założony prawdopodobnie w X-XI w. Należący do Polski w latach 1430-1793 Kamieniec był największą  warownią na granicy polsko-tureckiej.  W 1672 roku oblężony i zdobyty przez armię turecką sułtana Machometa IV (opisane przez Henryka Sienkiewicza w Trylogii). Mimo zniszczeń w okresie wojen tureckich i późniejszym pozostała imponująca twierdza i unikalny kompleks miejski z zabytkami kultury polskiej, ormiańskiej i ruskiej.

Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca Podolskiego (Katedry, Polskiej Bramy, Baszty Batorego, kościoła dominikanów, Ruskiej Bramy, Zamku Starego i Nowego). Czas wolny. Dalej przejazd do Okopów św. Trójcy - twierdza powstała na wąskim przesmyku między Dniestrem i Zbruczem w roku 1692.  Głównym jej zadaniem było nękanie załóg tureckich, stacjonujących w Kamieńcu i Chocimiu. W czasie konfederacji barskiej w twierdzy  bronił się przed wojskami carskimi Kazimierz Pułaski. Nazwa pochodzi od niewielkiego kościółka, ufundowanego dla obrońców przez króla Jana III Sobieskiego. W okopach św. Trójcy Zygmunt Krasiński umieścił akcję Nie-Boskiej Komedii i Chocimia (pierwszy zamek zbudowano na Rusi Kijowskiej, później twierdza mołdawska, następnie turecka. Miejsce dwóch wielkich bitew z Turkami w 16 21 i 1672 roku. Zamek twierdza nad Dniestrem, forteca XVIII w zbudowana przez francuskich inżynierów dla Turków.). Powrót do Kamieńca. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg. Przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych rejs statkiem po Dniestrze

 

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Jazłowiec - ruiny twierdzy z XIV wieku i pałac Poniatowskich, należący w latach 1863-1946 do sióstr niepokalanek – słynna szkoła z internatem. Spacer do krypty bł. Marceliny Darowskiej, założycielki zgromadzenia, Buczacz -                                                             Ratusz XVIIw i kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP, fundacji Mikołaja Bazylego Potockiego, oba zbudowane wg najwybitniejszych wówczas na Rusi artystów: architekta Bernarda Meretyna i rzeźbiarza Jana Jerzego Pinsla i Brzeżany – niewielkie miasteczko nad ZłotąLipą,, niegdyś własność Sieniawskich, Czartoryskich, a w końcu Lubomirskich. Godne uwagi są ruiny zamku I poł. XVI w., kościół św. Trójcy, klasztor bernardynów i kościół  pw. św. Mikołaja, cerkiew św. Mikołaja, kościół ormiański.  Przyjazd w okolice Lwowa, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa: objazd miasta autokarem z przewodnikiem,  krótki spacer po Stryjskim Parku lub Wysokim Zamku, zwiedzanie starego centrum, katedry rzymskokatolickiej, greckokatolickiej (św. Jura) i ormiańskiej, Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, Teatru Opery. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na granicę. Przyjazd do Warszawy/Łodzi w godzinach wieczornych.

 

 

ŚWIADCZENIA

 

Przejazd: autokar klasy turystycznej lub mikrobus

 

Zakwaterowanie: Lwów lub okolice, hotel pokoje 2 i 3 osobowe z  łazienkami

Kamieniec, hotel o standardzie turystycznym pokoje 2 i 3 osobowe  z łazienkami

 

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu.

 

Pozostałe: opieka pilota, ubezpieczenie KL, NNW.

 

UWAGA!!! Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 3 miesiące

 

 

SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII

(6 dni, 5 noclegów)

Termin

Cena

01.05 – 06.05.2018

1090 zł 990 zł

29.05 – 03.06.2018

1090 zł 990 zł

14.08 – 19.08.2018

990 zł

11.09 – 16.09.2018

990 zł

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy

20€

Rej statkiem po Dniestrze

15€

Dopłata do pokoju 1 osobowego

290 zł

 

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze

 

Dla a grup zorganizowanych cena od 690 zł

 

 
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz