Infolinia: 0 801 50 68 00
Telefon +48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10:00 - 18:00
sobota: 10:00-14:00
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Sylwestry | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Sylwester WILNO-DRUSKIENNIKI

Sylwester

Wilno-Kowno-Druskienniki 4 dni

 

 

Trasa zagraniczna:
Kowno – Wilno (3) – Troki – Druskienniki


DZIEŃ 1


Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przyjazd do Kowna, zwiedzanie miasta z pilotem, m.in.: Starego Miasta z Ratuszem, ruin zamku kowieńskiego, katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna.

 Wyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2


Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Litwy z przewodnikiem, m.in.: Plac Katedralny, bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, góra Trzech Krzyży; Stare Miasto: Pałac Prezydencki (z zewnątrz), budynek Uniwersytetu Wileńskiego, kościół św. Janów, cerkiew św. Ducha, Ratusz (z zewnątrz), Ostra Brama, kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza. Czas wolny na starówce wileńskiej. Republika Zarzecza – słynna wileńska republika artystów. Dzielnica, oddzielona od Starówki rzeką Wilejką, charakteryzuje się urokliwą zabudową i niepowtarzalnym, artystycznym klimatem stwarzanym między innymi przez przepiękne rzeźby – symbole. Czas wolny na jednej z najdroższych ulic świata – Aleje Gedymina. W światowym rankingu ulica ta zajmuje 25-te miejsce. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3


Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna, m.in.: kościół św. Piotra i Pawła, przed którym znajduje się Plac Jana Pawła II, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Przejazd do Trok. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve zbudowanego na początku XV wieku przez księcia Witolda. Obiad połączony z degustacją kuchni karaimskiej w lokalnej restauracji – kibiny (duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa). Powrót do hotelu. Następnie indywidualne przygotowania do zabawy sylwestrowej. Dla chętnych bal sylwestrowy w centrum miasta (płatny dodatkowo). Wyjście do centrum miasta na Plac Katedralny i huczne przywitanie Nowego Roku. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4


Śniadanie. Przejazd do Druskiennik – największego i najsłynniejszego uzdrowiska położonego w środku największego kompleksu leśnego na Litwie w Puszczy Orańsko-Druskiennickiej. Tutaj gościli - historyk T. Narbutt, znany poeta Władysław Syrokomla, leczył się i koncertował Stanisław Moniuszko. Ostatnie lata swego życia spędził tu przyjaciel Adama Mickiewicza poeta Jan Czeczot. Przez pewien czas mieszkała Eliza Orzeszkowa. Uwielbiał to miasteczko również Marszałek Józef Piłsudski. Spacer po uzdrowisku. Niezapomniany przejazd kolejką linową nad Niemnem na wysokości 45 metrów. Podczas podróży przez okna gondoli niczym z koła widokowego można podziwiać z „lotu ptaka” niezwykłe lasy uzdrowiska, zakola rzeki Niemen oraz wspaniałą panoramę miasta Druskienniki. Wyjazd w kierunku granicy polsko-litewskiej. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Termin: 29.12.2017 - 01.01.2018
Cena katalogowa: 899 zł


CENA IMPREZY OBEJMUJE


- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
- 3 noclegi w hotelu*** w pokoju 2-osobwym z łazienką
- 3 śniadania, 3 obiadokolacje
- opiekę pilota
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)


DODATKOWO PŁATNE:


pakiet do realizacji programu: 50 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

DOPŁATY OPCJONALNE:
- dopłata do pokoju 1-os.: 320 zł
- dopłata do balu sylwestrowego: 395 zł

DODATKOWO PLATNE:
pakiet do realizacji programu wycieczki: 50 EUR (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

WAŻNE INFORMACJE


1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek.
Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce.
7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie. 

Poszczególne Miejsca Wsiadania godzina i dopłata


KRAKÓW*  ANTENKA  Małopolski  Dworzec  Autobusowy,  górna  płyta    23:55  dzień poprzedn  150  PLN

KATOWICE* ANTENKA Dworzec Autobusowy 23:45 dzień poprzedni 150 PLN


CZĘSTOCHOWA* ANTENKA Dworzec Autobusowy 01:10 130 PLN


ŁÓDŹ ANTENKA Dworzec PKS Kaliska, Al.  Włókniarzy 203/205 02:35 80 PLN


WARSZAWA Parking przy hotelu Novotel Centrum, ul. Parkingowa 2 05:00  PLN


ŁOMŻA Dworzec PKS 07:20 PLN


AUGUSTÓW Parking przy hotelu Polonia, ul. Mazurska 4 09:30 PLN


SUWAŁKI Przystanek  MPK przy Dworcu PKS, ul. Utraty 11:00 PLN


BIAŁYSTOK ANTENKA     Dworzec PKS    06:10    80 PLN


RZESZÓW ANTENKA Dworzec Lokalny daw. Podmiejski 23:30 dn. poprzedni 150 PLN


RADOM ANTENKA Dworzec PKS 03:05 150 PLN


OSTROWIEC ŚW. ANTENKA Dworzec PKS 01:50 150 PLN


WROCŁAW ANTENKA Dworzec POLBUS-PKS 23:00 dn. poprzedni 150 PLN


POZNAŃ ANTENKA Dworzec PKS, ul. Stanisława Matyi 2, stanowisko międzynarodowe  23:35 dn. poprzedni 150 PLN


BYDGOSZCZ* ANTENKA Dworzec PKS 00:10 150 PLN


TORUŃ*vANTENKA Dworzec PKS 01:00 150 PLN


WŁOCŁAWEK*ANTENKA Dworzec PKS 02:10 130 PLN


PŁOCK* ANTENKA Dworzec PKS 03:00 120 PLN


GDAŃSK ANTENKA Dworzec PKS 00:40 120 PLN


ELBLĄG ANTENKA Dworzec PKS 01:55 120 PLN


OSTRÓDA ANTENKA Dworzec PKS 03:20 120 PLN


OLSZTYN ANTENKA Dworzec PKS 04:10 100 PLN


SZCZYTNO* ANTENKA Dworzec PKS 05:10 100 PLN


OSTROŁĘKA* ANTENKA Dworzec PKS 06:35 80 PLN


EŁK* ANTENKA Dworzec PKP/PKS 08:55 80 PLN

Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz