Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Tu Byliśmy | Dojazd: | Zakwaterowanie:

RUMUNIA

SZLAKIEM TWIERDZ I ŚREDNIOWIECZNYCH KLASZTORÓW

Słowacja - Rumunia (Transylwania + Bukowina)


Dzień 1 (30.05.2015) Wyjazd z Łódzi w godzinach porannych

Przejazd w kierunku Rumunii do miejscowści Oradea obiadokolacja, nocleg.


Dzień 2 (31.05.2015)
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Oradea – katedry katolickiej, pałac biskupi, Cytadela. Następnie przejazd przez Brad do Hunedoary. Zwiedzanie zamku Hunyadych – jednego z najbardziej malowniczych średniowiecznych zamków Transylwanii. Przejazd do Deva zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.


Dzień 3 (01.06.2015)

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Deva. Najpiękniejszego punktu widokowego na miasto oraz okolice – wzgórze cytadeli, nastepnie wzniesiony w pierwszej połowie XVI wieku barokowy Pałac Magna Curia. Kontynujemy podróż do Alba Iulia – zwiedzamy twierdzę księcia Eugene’a de Savoy, tysiącletnią Katedrę Katolicką oraz Katedrę Prawosławną. Przyjazd do Sighisoary – najlepiej zachowanego i najpiękniejszego średniowiecznego miasta w tej części Europy. Zwiedzamy Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, dom narodzin hrabiego Drakuli oraz Wieżę Zegarową. Przejazd do Medias zwiedzamy XIV kościół Św. Małgorzaty,Wieże Trębaczy. Przejazd do Bazna- zakwaterowanie, uroczysta obiadokolacja z programem folklorystycznym, nocleg.


Dzień 4 (02.06.2015)
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd i zwiedzanie Sibiu - największe miasto w Transylwanii, odgrywało i odgrywa do dziś ważną rolę polityczną i ekonomiczną. Następnie zwiedzanie zamku w Poenari – należącego niegdyś do Wlada Palownika – pierwowzoru literackiego Drakuli. Zakwaterowanie w Predeal.


Dzień 5 (03.06.2015)

Przyjazd do Bran – piękny zamek – rezydencja rumuńskiej królowej nazywany często Zamkiem Drakuli oraz Rasnov – jeden z najlepiej zachowanych „zamków chłopskich”. Braszów - zwiedzanie jednego z najbardziej atrakcyjnych miast Transylwanii po drodze postój w Prejmer - wioski obronne. Powrót do hotelu w Predeal obiadokolacja, nocleg.


Dzień 6 (04.06.2015)

Po śniadaniu wyjazd oraz zwiedzanieBukaresztu – Stary Dwór, Zajazd Manuka, cerkiew Curtea Veche, Parlament.

Przejazd do Snagov - to mała miejscowość, która przyciąga turystów z powodu dobrze zachowanych klasztorów oraz pięknych krajobrazów. Powrót do hotelu w Predeal, obiadokolacja, nocleg.Dzień 7 (05.06.2015)

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na Bukowine przez wąwóz Bicaz, następnie zwiedzanie malowanego klasztoru w Voronet, przjazd przez polską wieś Kaczykę.

Kontynułując podróż udajemy się do hotelu w Campulung – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 8 (06.06.2015)

Po śniadaniu i wykwaterowniu zwiedzamy Campulung. Następnie przejazd do Sapanta zwiedzanie Wesołego Cmentarza. Przejazd na nocleg Satu Mare – zakwaterowanie, obiadokaolcja, nocleg.


Dzień 9 (07.06.2015)

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Polski, przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych.ŚWIADCZENIA


Przejazd:autokar 30-osobowy

Zakwaterowanie:hotele ***/****, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie:śniadania i obiadokolacje wg programu. W tym uroczysta obiadokolacja z programem folklorystycznym

Pozostałe: opieka pilota, przewodnika polskojęzycznego, ubezpieczenie KL i NNW


pokój jednoosobowy dopłata 120 Euro,

wstępy - 30 Euro


CENA ZA OSOBĘ:

20 osób – 2190 zł

25 osób – 1990 zł
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz