Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: LAST MINUTE - AKTUALNOŚCI - Wycieczki po Europie | Dojazd: | Zakwaterowanie:

PIELGRZYMKA SZLAKIEM MIŁOSIERDZIA ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY KOWALSKIEJ

PIELGRZYMKA SZLAKIEM MIŁOSIERDZIA

 św. SIOSTRY FAUSTYNY

Trasa: Łódź--Płock-Derdy-Walendów-Warszawa- Suwałki-Wilno

 

 

DZIEŃ 1

O godz 7..00 zbiórka pod Łódzkim Domem Kultury lub w ustalonym miejscu (parafii).

Przejazd do Płocka

W 1930 roku św. Faustyna przyjechała do Płocka gdzie w domu klasztornym przy Starym Rynku przebywała ponad dwa lata, wykonując obowiązki sprzedawczyni w sklepie piekarniczym. W Płocku 22 lutego 1931 roku  Swięta doznała widzenia Jezusa, w którym otrzymała polecenie namalowania obrazu" Jezu, ufam Tobie" .
Spotkanie z siostrami Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia  w Klasztorze w Płocku

Przyjazd do Walendowa. Spotkanie z siostrami.

W 1934 r. Siostra Faustyna przyjechała tutaj aby odprawić ośmiodniowe rekolekcje, które prowadził o. Edmund Elter, jezuita. Po raz drugi przyjechała tu na kilka tygodni pod koniec marca w 1936r.

Prelekcja, spacer medytacyjny.

Wyjazd do Derd  spotkanie z siostrami Derdy to historycznie trzeci dom Zgromadzenia w Polsce. Znajduje się kilkanaście kilometrów od Warszawy w piaszczystej, otoczonej lasami okolicy.  W 1936 roku Siostra Faustyna przyjechała do Derd gdzie powierzono jej obowiązek gotowania posiłków dla kilku sióstr i ponad trzydziestu wychowanek.

Przejazd do Warszawy. Spotkanie w klasztorze na ul. Żytniej. Helena przyjechała do Warszawy w 1924 roku aby wstąpić do klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej. Po roku pracy w Ostrówku 1 sierpnia 1925 r. przekroczyła progi klasztoru.

O godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

Wyjazd na nocleg do Domu Pielgrzyma w okolicy Suwałk. Obiadokolacja. Nocleg

 

DZIEŃ 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Wilna – Siostra Faustyna przyjechała do miasta w 1929 r. by przez cztery miesiące zastąpić w kuchni wyjeżdżającą siostrę, a potem w maju 1933 roku skierowano ją do pracy w ogrodzie. Ten drugi pobyt trwał blisko trzy lata , Spotkanie z Przewodnikem, zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, cerkiew św. Ducha, plac ratuszowy, sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się obraz "Jezu,ufam Tobie", namalowany wg wskazówek św.Faustyny; plac katedralny i katedra, czas wolny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3


Sniadanie, autokarowa wycieczka po Wilnie, w trakcie której można będzie obejrzeć: panoramę Wilna z tarasu widokowego na Górze Subocz, dawniej nazywaną Górą Zbawiciela (wg życzenia grupy można obejrzeć panoramę miasta z Góry Trzykrzyskiej); Cmentarz na Rossie i mauzoleum Serca Marszałka J. Piłsudskiego, polski cmentarz wojskowy na Antokolu, "Domek św.Faustyny" na Antokolu,w którym mieszkała Święta podczas pobytu w Wilnie (podyktowanie Koronki do Miłosierdzia) i kościół p.w.ś.ś.Piotra i Pawła,nazywany "perełką baroku wileńskiego"; klasztor sióstr Jezusa Miłosiernego i pokój, gdzie był namalowany pierwszy obraz Miłosierdzia Bożego wg wskazówek św.Faustyny;

 

DZIEŃ 4

Po śniadaniu I wykwaterowaniu z hotelu wyjazd do kraju. Możemy wyjechać przez Czarny Bór (miejsce działalności św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek i błg. Księdza Michała Sopoćki), Ponary (miejsce mordów w latach 1941-44 kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców Wilna , dokonywanych przez oddziały SS,  policji niemieckiej i kolaboracyjnej policji litewskiej) i  Trokimiasto położone na przesmyku między jeziorami Galwe i Tataryszki, z dominującym  w krajobrazie zamkiem gotyckim, będącym siedzibą księcia Witolda. Troki w okresie Wielkiego Księstwa Litewskiego były głównym ośrodkiem kultu maryjnego. Na uwagę zasługuje tu kościół Nawiedzenia NMP z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej z XVI w. (druga po Częstochowie koronacja obrazu w Rzeczpospolitej.

Troki to także znaczący ośrodek kultury karaimskiej na Litwie. Zobaczyć tu można XVIII wieczną Kinessę (świątynię) i muzeum karaimskie (lub zjeść kibiny).

 

CENA ZA OSOBĘ:

Grupa min. 35 os – 660 zł   Grupa min. 45 os – 595 zł 

Grupa min. 40 os – 630 zł

 

Istnieją inne warianty wyjazdów (1,-2,-3 dniowe) – zainteresowanych prosimy o kontakt z AT Wilejka

 
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz