Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Młodzież szkolna AKTUALNOŚCI - Wycieczki na Ukrainę | Dojazd: | Zakwaterowanie:

PERŁY KRESÓW DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

Dzień 1
W STULECIE NIEPODLEGŁOSCI

PERŁY KRESÓW DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

Lwów-Olesko-Podhorce

                                                          

Dzień 1

Wyjazd z Polski ( Łódź- Warszawa ) w godzinach rannaych

Przejazd na Ukrainę. Po drodze (na terenie Polski ) przerwa z możliwością zjedzenia obiadu. Przyjazd do Lwowa w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu.

 

Dzień 2

Po śniadaniu  Wyjazd do Oleska , miejsca urodzenia Jana Sobieskiego, późniejszego króla Jana III. Kościół x XVI w z nagrobkami Daniłowiczów, klasztor kapucynów  z 1739 roku– obecnie magazyn oddziału Lwowskiej Galerii Obrazów, warowny zamek o który w XIV i XV wieku toczono ciężkie walki z Litwinami, obecnie mieści się w nim muzeum i Podhorców, siedziby kolejno Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków. Zamek, zbudowany w XVII w przez Stanisława Koniecpolskiego posiadał wielkie zbiory sztuki i pamiątek historycznych .Podczas I wojny światowej został poważnie uszkodzony, odbudowany w okresie międzywojennym przez ówczesnych właścicieli, książąt Sanguszków. Posiadał wówczas olbrzymią kolekcję militariów i malarstwa. Po wojnie uległ dewastacji, całkowitemu zniszczeniu uległy wnętrza. Z zewnątrz nadal przedstawia imponujący widok (kręcono tu sceny z „Potopu”. Obecnie w trakcie restauracji. Przed wejściem na teren dawnych ogrodów – kościół z XVIII w. Przejazd do Lwowa. Czas wolny.  Obiadokolacja.  Dla chętnych możliwość uczestnictwa w spektaklu w Operze Lwowskie (dodatkowo płatne – cena biletu ok 5-10 euro). Powrót do hotelu. Nocleg

 

Dzień 3

Lwów –– założony w XIII wieku przez księcia halickiego Daniłę, który podarował miasto swemu synowi o imieniu Lew, od którego Lwów wziął swą  nazwę. Jedno z najważniejszych miast w historii Polski, wielokrotnie oblegane przez Tatarów, Turków, Kozaków, zdobyte dopiero w początkach XVIII w. przez Szwedów (Karola XII). Lwów stanowił kolebkę kultury polskiej. Zamieszkiwało w nim wielu wybitnych Polaków (Kasprowicz, Staff, Makuszyński, Styka, Grottger, Kossak, Konopnicka i Zapolska).

Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa. Objazd miasta autokarem z przewodnikiem,  krótki spacer po Stryjskim Parku lub Wysokim Zamku, zwiedzanie starówki, katedry rzymskokatolickiej i greckokatolickiej (św. Jura), Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich – obrońców Lwowa z 1918 roku (w stulecie bohaterskiej obrony) i lat 1919-1920, zwiedzanie Teatru Opery. Możliwość odwiedzin w polskiej szkole we Lwowie. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Żółkwi - przed wojną miasto powiatowe w woj. lwowskim nad rzeką Świnią  Żółkiew wniosła w wianie Sobieskim, matka Jana III, który później dużo uwagi poświęcał rozbudowie ówczesnej stolicy swoich dóbr na Rusi. I tak w latach 1687-1690 zbudowano ratusz miejski, w latach 1688 - 1690 arsenał, dwa drewniane kościoły i szpital. Król finansował również rozbudowę synagogi (1689r.) oraz zlecił przebudowę i rozbudowę starej kolegiaty, czyniąc z niej mauzoleum rodów Żółkiewskich i Sobieskich..  Przejazd na granicę. Przyjazd do Warszawy, Łodzi w godzinach wieczornych.

 

ŚWIADCZENIA:

 

Przejazd: autokar lub mikrobus (w zależności od wielkości grupy)

Zakwaterowanie: Lwów lub okolice, hotel pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje według programu;

Pozostałe: opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW.

 

UWAGA!!! Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 3 miesiące

 

Cena za osobę:

 

grupa 30 os -  660 zł

grupa 35 os – 615 zł

grupa 40 os – 580 zł

grupa 45 os – 550 zł

 

Na bilety wstępu i lokalnych przeznaczyć należy 15 €/os
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz