Szanowni klienci, w związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestszenianiem się koronawisua SARS-coV-2, informujemy, że od 18.03.2020 będziemy pracować zdalnie.
Biuro stacjonarne będzie nieczynne do odwołania. Jesteśmy dostępni pod następującym numeram telefonu: 577 059 933

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Wyprawy - Gruzja | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Magiczna Gruzja 2020

Gruzja 1

MAGICZNA GRUZJA 19.09-27.09.2020


Dzień 1
Wylot z MDL im Chopina w Warszawie. O godzinie 10:45. Zbiórka o godzinie 08:30

Przylot do Kijowa o godznie 13:15. Transfer do Centrum Kijowa. Zwiedzanie Kijowa. Powrót na Lotnisko. Wylot z Kijowa o godzinie 20:30.

Dzień 2

Przylot do Tbilisi o godz. 00:15+1. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek.

Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi (dosłownie "ciepłe źródło") jest stolicą i największym miastem w Gruzji, leżące nad brzegiem rzeki Mt'k'vari. Założone w V wieku przez Vakhtanga Gorgasali, gruzińskiego króla Iberii, i ogłoszona stolicą w VI wieku, Tbilisi jest znaczącym przemysłowym, społecznym i kulturalnym centrum. Strategicznie zlokalizowane na skrzyżowaniu Europy i Azji i leżące wzdłuż historycznego Jedwabnego Szlaku, Tbilisi było często punktem spornym pomiędzy różnymi rywalizującymi imperiami. Zwiedzanie miasta: cerkiew Metekhi (XIII w), twierdza Narikala, katedra Sioni, bazylika Anczyschati (najstarsza w mieście – VI w.). Czas wolny. Kolacja z winem w restauracji z tradycyjną kuchnią gruzińską.

Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Ananuri, zespołu zamkowego położonegoy na brzegu rzeki Aragvi. Dalej przejazd gruzińską Drogą Wojenną do Kazbegi przez Przełęcz Jvari (2395 m. npm). Zwiedzanie okolicy na pięknie położonych wzgórzach. Wynajem samochodów z napędem 4X4 i przejazd do Kościoła Świętej Trójcy, w pobliżu wsi Gergeti, który jest niezwykłym zabytkiem architektury Gruzji, położonym na wysokości 2170 m, pod Górą Kazbegi (wysokość 5033 m). Obiad w formie pikniku z ogniskiem, z szaszłykami i degustacją “czaczy”.

Powrót do Tbilisi, nocleg.
Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Mcchetę - pierwszą stolicą Gruzji i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kierujemy się do Kutaisi. które było stolicą starożytnej Kolchidy. Kolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Batumi najpiękniejszego miasta w Gruzji, położonego nad Morzem Czarnym, które stanowi stolicę regionu Adżarii. Zwiedzanie miasta, wypoczynek nad Morzem Czarnym. Kolacja i nocleg w hotelu w Batumi.
Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Powrót do Kutaisi. Czas wolny nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie klasztoru Bagrati z XI w w Kutaisi. Czas wolny w Kutaisi. Kolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie klasztoru i akademii Gelati (XII w), jeden z największych kompleksów klasztornych w Gruzji, w skład którego wchodzą 3 cerkwie i budynek Akademii Nauk powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii (obiekt na liście UNESCO). Następnie przejazd do Tbilisi przez Przełęcz Suramską. Po drodze postój w Gori (miasto związane ze Stalinem). Zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi. Wieczorem pozegnalna kolacja z pokazem gruzińskich tańców narodowych.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Kacheti - jeden z najbardziej znanych regionów Gruzji. Odwiedzimy Klasztor Bodbe - kompleks klasztorny św. Nino, miejsce pochówku św. Nino, która w IV wieku wprowadziła w Gruzji chrześcijaństwo.

Dojazd do Signagi, miasta ‘’wiecznej miłości”. Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Signaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Obiad z degustacja z degustacją 2x rodzaj wina i wódki w lokalnej winiarnii. Powrót, nocleg w hotelu w Tbilisi.
Dzień 9

Wczesnym rankiem transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do Polski. Wylot do Kijowa o godz. 06:00. Przylot do Kijowa o godz. 07:50. Transfer do Centrum Kijowa. Zwiedzanie Kijowa. Powrót na Lotnisko. Wylot z Kijowa o godzinie 14:50. Przylot do Warszawy o goedzinie 15:25.


ŚWIADCZENIA

Transport: przejazdy po Gruzji autokarem oraz 4X4 samochody do Kościoła Świętej Trójcy

Zakwaterowanie: hotele ***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: 8 śniadan, 2 obiady, 4 kolacje, 1 kolacja z programem folklorystycznym

Pozostałe: opieka pilota, przewodnik lokalny, bilety wstępu, ubezpieczenie KL i NNW.


MAGICZNA GRUZJA

9 dni i 8 noclegów

Termin

Cena

19.09-27.09.2020

2 800,00 zł

Przelot Polska - Gruzja

1 500,00 zł

Dopłata do pokoju 1 os.

150 $

Wycieczki fakultatywne płatne dodatkowo 12€/os

Transfer Lotnisko – Kijów – Lotnisko + zwiedzanie panoramiczne – 30 euro/osoba


UWAGI:
 W celu rezerwacji wycieczki należy podać DANE OSOBOWE (Imiona i Nazwisko, datę urodzenia), DANE TELEADRESOWE (dokładny adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym, nr telefonu) uczestników oraz termin i miejsce wyjazdu. Nasi konsultanci przygotują umowę i skontaktują się z Państwem w celu omówienia szczegółów.


*2) Liczba miejsc w promocji jest ograniczona. Cena podana na stronie może się różnić od aktualnie obowiązującej.

W celu ustalenia dostępności miejsc i aktualnej ceny należy skontaktować się z naszymi konsultantami.


Agencja Turystyczna WILEJKA Wojciech M. Leszek
ul. Piotrkowska 20
90 - 269 Łódź
tel. kom. +48 577 059 933
tel. +48 42 630 68 00
tel. +48 42 630 60 70
NIP: 7291009379

FILIA:

Zgierz, Plac Kilińskiego /inf. turystyczna/

tel. +48 782 651 736
Bank: PKO BP 19 1440 1231 0000 0000 0427 8445
wilejka@wilejka.pl
www.wilejka.plOferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.  Albania, Wcz
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz