Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Wycieczki na Białoruś | Dojazd: | Zakwaterowanie:

MIĘDZY NIEMNEM A PRYPECIĄ

 

MIĘDZY NIEMNEM A PRYPECIĄ

Grodno –  Wasyliszki -Nowogródek  -  Mir – Mińsk – Nieśwież – Pińsk – Łohiszyn - Motol

Nowość !!

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

 7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18

(naprzeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)

 9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 13-14

13.30 Białystok, Dworzec PKS – bar Mc’Donalds.

W Warszawie i Białymstoku autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu. Przyjazd do Grodna wieczorem, zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek.

Grodno położone nad Niemnem liczy dziś 280 tys. mieszkańców i jest stolicą obwodu grodzieńskiego. Pierwsza wzmianka o Grodnie pochodzi z 1128 r. Od XIV w. mieli tu rezydencję książęta litewscy i królowie polscy. Od 1678 r. odbywał się tu co trzeci sejm Rzeczypospolitej, także ostatni w 1793 roku, zwany niemym

 

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Grodna – dom Elizy Orzeszkowej, zabytkowa część miasta - kościoły, cerkwie, zamki. Około godziny 13 wyjazd na nocleg w okolicy Lidy. Po drodze Postój w Wasyliszkach – zwiedzanie Muzeum Czesława Niemena w domu jego urodzin.  Przyjazd do ośrodka wypoczynkowego w okolicy Lidy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na trasę zwiedzania: Nowogródek - wizyta w muzeum Adama Mickiewicza, zwiedzanie kościoła farnego oraz spacer po górze zamkowej i kopcu Mickiewicza; Mirjeden z najwspanialszych zachowanych zamków na Kresach, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pierwowzór mickiewiczowskiego zamku Horeszków; odpoczynek nad Świtezią – jeziorem mitycznym opisanym w balladzie Adama Mickiewicza „Świtezianka”. Rosną tu rzadkie i reliktowe rośliny. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.    

 

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Mińska. Mińsk – stolica Białorusi, duże nowoczesne miasto z pięknym metrem, szerokimi ulicami i blokowiskami na peryferiach. Z dawnego Mińska i mińszczyzny historia pozostawiła niewiele. W  ostatnich latach odnowiono  kościół, katedrę oraz starówkę u brzegów Swisłoczy tzw. Troickie Przedmieście...Zwiedzanie Mińska: Stare Miasto, „Czerwony Kosciół” Katedra. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu  wyjazd do Pińska przez Nieśwież niegdyś siedziba rodu Radziwiłłów, z ocalałym do naszych czasów zamkiem, otoczonym pięknym parkiem i jeziorami oraz pierwszym na polskich ziemiach kościołem barokowym, wybudowanym na wzór kościoła Il Gesu w Rzymie; podziemia kościoła kryją prochy Radziwiłłów oraz siostry Jana III.  Zwiedzanie posiadłości Radziwiłłów, kościoła farnego i zabytkowej części Nieświeża.  Przyjazd do Pińska, możliwość rejsu po Pinie i Prypeci. Zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6

Pierwsze wzmianki o Pińsku pochodzą z ruskiego latopisu z roku 1097, zaś dwieście lat później włączony został do do Wielkiego Księstwa Litewskiego. Po śniadaniu zwiedzanie Pińska. Kościół i klasztor franciszkanów. Około południa wyjazd do Łahiszyna 28 km od Pińska (Sanktuarium Maryjne – Matki Bożej Królowej Polesia. Wiele lat był toczony o ten obraz między katolikami i prawosławnymi o to, do kogo on należy. W 1997 roku obraz został ukoronowany przez kardynała Kazimierza Świątka Koronami Papieskimi). Następnie przejazd do Motola (miasteczko, które zostało założone i obdarzone prawem Magdeburskim przez królową Bonę – zwiedzanie muzeum ziemi poleskiej połączone z występem zespołu folklorystycznego) Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd w stronę Polski, przekroczenie granicy. Przyjazd do łodzi/Warszwy w godzinach wieczornych.

 

ŚWIADCZENIA

 

Przejazd: autokar klasy turystycznej lub mikrobus (w zależności od wielkości grupy).

Zakwaterowanie: hotele klasy turystycznej, ośrodki wypoczynkowe pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu.

Pozostałe:  opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie.

 

MIĘDZY NIEMNEN A PRYPECIĄ

(7 dni, 6 noclegów)

Termin

Cena

09.09.-15.09.2019

1 480,00 zł

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy

30 €

Dopłata do pokoju 1 osobowego

280,00 zł

Wiza białoruska

80,00 zł

 

Dla grup zorganizowanych cena już od 1150 zł

 
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz