Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Grupy zorganizowane Gruzja | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Gruzja oferta dla grup

MAGICZNA GRUZJA

Objazdowa wycieczka po GruzjiDzień 1


Przyjazd do Tbilisi. Spotkanie na lotnisku w Tbilisi. Transfer do hotelu. Nocleg.


Dzień 2


Tbilisi (dosłownie "ciepłe źródło") jest stolicą i największym miastem w Gruzji, leżące nad brzegiem rzeki Mt'k'vari. Założone w V wieku przez Vakhtanga Gorgasali, gruzińskiego króla Iberii, i ogłoszona stolicą w VI wieku, Tbilisi jest znaczącym przemysłowym, społecznym i kulturalnym centrum. Strategicznie zlokalizowane na skrzyżowaniu Europy i Azji i leżące wzdłuż historycznego Jedwabnego Szlaku, Tbilisi było często punktem spornym pomiędzy różnymi rywalizującymi imperiami. Historia miasta jest zapisana w jego licznych zabytkach architektonicznych.


Dzień 3


Przejazd do wschodniej części Gruzji - Kachetii regionu, znanego niemal wyłącznie z winnic i winiarni. Wizyta w Signagi - jednym z najpiękniejszych miast w regionie Kachetii. Signagi i jego okolice są domem dla wielu zabytków historycznych i kulturalnych. Miasto jest otoczone murami z pozostałościami z 18-wiecznych fortyfikacji. Z położonego na wysokości około 790 metrów nad poziomem morza miasta rozciąga się przepiękny widok na dolinę Alazani.


Degustacja wina i czaczy w winnicy wraz z interesującymi historiami o winie i lokalnych tradycjach. Przejazd do Bodbe - gruzińskiego prawosławnego kompleksu klasztornego z IX w. Powrót do Tbilisi.


Dzień 4


Przejazd do Gori - miasta założonego przez jednego z największych królów Gruzji - Dawida Budowniczego. Gori jest również znane jako miejsce urodzenia Iosif aWissarionowicz Dżugaszwili (Stalina) .Wizyta w muzeum Józefa Stalina. Przejazd do Uplistsikhe (dosłownie "twierdzy pana") starożytnej twierdzy wykutej w skale. Wykute w wysokim skalistym brzegu po lewej stronie rzeki Mtkvari miasto, zawiera różne struktury pochodzące z początków epoki żelaza do późnego średniowiecza, a wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów skale kultur z Anatolii i Iranu, jak również współistnieniem architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Przejazd do Borżomi - uzdrowiska w południowo-centralnej Gruzji. Miasto słynie z przemysłu wód mineralnych (który jest obecnie numerem jeden gruzińskiego eksportu. Wizyta w borżomskim parku. Degustacja wód mineralnych. Przejazd do Bakuriani. Bakuriani jest popularnym ośrodkiem narciarskim, znajduje się na północnym zboczu pasma Trialeti, na wysokości 1700 metrów nad poziomem morza. Nocleg w hotelu w Bakuriani.


Dzień 5


Wardzia – Khertvisi. Przejazd z Bakuriani do Wardzi. Skalne miasto Wardzia w południowej Gruzji, założone w XII wieku, jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących zabytków w Gruzji. Wardzia znajduje się na wysokości 1300 metrów nad poziomem morza, na wysokości 100 metrów od podnóża Góry Erusheti. W drodze powrotnej wizyta w fortecy Khertvisi - jednej z najstarszych fortec w Gruzji funkcjonującej przez cały okres feudalny. Powrót do Bakuriani. Nocleg w Bakuriani.


Dzień 6


Ananuri – Gudauri. Przejazd do Ananuri, zespołu zamkowego położonegoy na brzegu rzeki Aragvi. Dalej przejazd gruzińską Drogą Wojenną do Gudauri - ośrodka narciarskiego (2000 m n.p.m.) znajdującego się na południowych stokach Wysokiego Kaukazu. Nocleg w Gudauri.

Dzień 7


Kazbegi - Mtskheta - do Kazbegi przez Przełęcz Jvari (2395 m. npm). Zwiedzanie okolicy na pięknie położonych wzgórzach. Wynajem samochodów z napędem 4X4 i przejazd do Kościoła Świętej Trójcy, w pobliżu wsi Gergeti, który jest niezwykłym zabytkiem architektury Gruzji, położonym na wysokości 2170 m, pod Górą Kazbegi (wysokość 5033 m). Przejazd do Mtskheta - jednego z najstarszych miast w Gruzji. Mtskheta była stolicą królestwa od III wieku p.n.e. do V w. naszej ery i była miejscem działalności pierwszych chrześcijan. Katedra Svetitskhoveli (XI w.) i klasztor Jvari (VI w.) są jednymi z najważniejszych zabytków architektury Gruzji i znaczącymi obiektami średniowiecznej architektury na całym Kaukazie. Przejazd do Tbilisi. Nocleg w hotelu w Tbilisi.Dzień 8

Dzień wylotu, transfer na lotnisko i powrót do Polski


ŚWIADCZENIA:


Transport: przelot samolotem Warszawa – Tbilisi – Warszawa, (osobno płatne)

przejazdy busem zgodnie z programem

Zakwaterowanie;: hotele 3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Pozostałe: opieka pilota, przewodnik lokalny, bilety wstępu, ubezpieczenie KL i NNW
MAGICZNA GRUZJA

Grupa

Cena za osobę

15 osób

2990 zł

20 osób

2690 zł

25 osób

2490 zł

Dopłata do pokoju 1 os.

750 zł

Bilety lotnicze Warszawa –Tbilisi - Warszawa

ok. 1500 zł


Wycieczka jeepami do kościoła Cminda Sameba w Kazbegi dodatkowo płatne 15 $ od osoby. Nie wliczamy również w cenę kosztów napiwków. Program wyjazdu jest ramowy, możliwa jest zmiana kolejności zwiedzania.

Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz