Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Wycieczki po Europie | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Chorwacja w Pigułce - POTWIERDZONA

Chorwacja w Pigułce / wycieczka autokarowa

Plitvicki Park Narodowy - Split - Trogir - Dubrownik - Szybenik - Zadar - Zagrzeb
Program ramowy:

Dzień 1
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię lub Czechy, Słowację, Węgry.

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Parku Narodowego Jezior Plitvickich – zespołu szesnastu tarasowo położonych jezior, połączonych wodospadami. Wodne krajobrazy ciągle zmieniają swoje barwy, czyniąc to miejsce niepowtarzalnym i wyjątkowym o każdej porze roku zwłaszcza zimą. Spacer po urokliwym parku ok 4-5 h. Przyjazd na wybrzeże dalmatyńskie w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wycieczka do Splitu Trogiru, to kolejne dwie architektoniczne wizytówki Chorwacji wpisane na listę UNESCO. Wycieczka jest spotkaniem z rzymską przeszłością Dalmacji. Split - to miejsce, w którym znajduje się letnia rezydencja cesarza rzymskiego Dioklecjana i obecnie największe miasto w Dalmacji, będące jej administracyjnym centrum. Kameralny Trogir to kwintesencja uroku lokalnych miasteczek. Położone na niewielkiej wyspie, pełne wąskich uliczek, urokliwych zakamarków i tajemniczych bram stanowi idealne miejsce dla romantycznych spacerów we dwoje. Spacer zarówno po Splicie, jak i Trogirze odbywa się z polskim pilotem/przewodnikiem, który pokaże najciekawsze zakątki obu miast. Dodatkowo gwarantujemy ok. 1 h czasu wolnego, aby samemu poczuć urok tych chorwackich perełek. Powrót wieczorem . Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Dzień wolny. Możliwość uczestnictwa w wycieczce fakultatywnej do Dubrownika - to wizytówka Chorwacji! Miasto unikatowe w skali światowej, z zachowanym w całości monumentalnym pierścieniem murów obronnych, wpisane na światową listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Dubrownik to jedna z najstarszych republik i miasto, które odradzało się po każdej dziejowej katastrofie, stając się jeszcze piękniejsze i potężniejsze. Miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić będąc w Dalmacji. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję poznać dokładnie historię tego fascynującego miasta, opowiedzianą oczami miejscowego (polskojęzycznego) przewodnika, który oprowadzi nas po najciekawszych zakątkach: począwszy od Starego Miasta i ulicy Stradun, czyli głównej arterii miasta, poprzez Klasztor Franciszkanów, wspaniały Pałac Sponza, Wieża Zegarowa, Dwór Książęcy i Katedrę Najświętszej Marii Panny. Spacer zakończymy w Starym Porcie, gdzie mieściła się niegdyś potężna flota Republiki Dubrovnickiej. Podczas czasu wolnego (ok 2h) będzie można poczuć niezwykłą atmosferę miejsca spacerując między uroczymi uliczkami lub zaszywając się w jednej z romantycznych kawiarnii. Dla chętnych możliwość wejścia na mury obronne miasta (ok. 150 kn) Dodatkowo podczas podróży do Dubrownika zatrzymamy się na punkcie widokowym w Neum, czyli jedynej miejscowości w Bośni i Hercegowinie z dostępem do morza. [Koszt wycieczki: 45€/os - realizowana przy minimum 20 osobach]. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Szybenika, czyli najstarszego słowiańskiego miasta na wybrzeżu. Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania Szybenika z urokliwą starówką oraz przepiękną gotycko-renesansową katedrą Św. Jakuba wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO i uważaną za unikalny zabytek europejskiej architektury sakralnej. W przeciwieństwie do innych miast w Dalmacji założonych przez Ilirów, Greków czy Rzymian Szybenik jest najstarszym miastem rodowym Chorwatów położonym nad Adriatykiem. W czasie wolnym (ok 1h) spacer wzdłuż uroczych uliczek Szybenika. Następnie przejazd do Zadaru jednego z najpiękniejszych miast Chorwacji . Na stare miasto wejdziemy spacerkiem od strony Bramy Lądowej, tuż obok której znajduje się Plac Pięciu Studni , Plac Narodowy, rzymskie Forum, barokowy kościół św. Szymona, w środku którego znajduje się pokryty srebrem i złotem sarkofag św. Szymona. Symbolem Starego Miasta i jednym z najbardziej charakterystycznych budynków Zadaru jest kościół św. Donata, który sąsiaduje z katedrą św. Anastazji. Na zachodnim skraju nadmorskiego bulwaru, zwanego Rivą, znajduje się architektoniczna perełka – Morskie organy. Fale morskie przechodząc przez rozmieszczone na powierzchni wody tuby o różnych długościach dają niepowtarzalny koncert. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolice Zagrzebia . Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Zagrzebia - stolicy Chorwacji . Spacer ulicami Zagrzebia przez główny plac – plac Bana Jelačića z fontanną z XVII w. do Kaptolu – najstarszej części miasta. Gradec, Targ Dolac , kościół Św. Marka, Kamienna Brama, przejazd kolejką Zagrebačka uspinjača – najkrótsza w Europie kolejka – linowo – terenowa. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Czas wolny. Po Południu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację i Czechy lub Słowenię, Austrię i Czechy.

Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (granica ok. godz. 09:00).

Chorwacja w Pigułce 7 dni wycieczka autokarowa

symbol

Termin

Cena od:

OSK

19.04-25.04.2020

949 zł


Cena zawiera:

- przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
- zakwaterowanie: 4 noclegi
- wyżywienie BB: 4 śniadania 4 obiadokolacje
- ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)


Cena nie zawiera:
- koszty programowe - 90 euro/os. (bilety wstępu do Parku Narodowego Jezior Plitvickich, katedra Split, katedra Szybernik, usługa pilotażowa, usługa przewodnicka, opłaty parkingowe, opłaty wjazdowe, realizacja programu w oparciu o system TOUR GUIDE) płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu.

Dopłaty opcjonalne:
- wycieczka fakultatywna do Dubrownika - 45 €/os
- pakiet Komfort
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
- ubezpieczenie rozszerzone KL 25 000 EUR, NNW 25 000 PLN, BP 1 000 PLN

Zakwaterowanie:
Pokoje 2-, 3- osobowe z prywatną łazienką w  willach prywatnych. Wille o podstawowym wyposażeniu położone na Riwierze Dalmatyńskiej. Zalecamy posiadanie własnych ręczników i przyborów toaletowych.

  • Pokój 2 osobowy

  • Pokój 3 osobowy

  • dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)

  • *dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia:
- śniadanie i obiadokolacje w pobliskiej restauracji hotelowej (dania kontynentalne oraz regionalne)

Tour guide oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym Mobilny zestaw audio - indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Dodatkowe informacje:
- program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
- pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
- program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
- cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
- dokumenty: dowód osobisty lub paszport
- zaleca się wyrobienie karty EKUZ


UWAGA CENA MOŻE SIĘ RÓŻNIĆ W ZALEŻNOŚCI OD WYJAZDU Z DANEJ MIEJSCOWOŚCI
Agencja Turystyczna WILEJKA

90-269 Łódź ul. Piotrkowska 20

tel. 42 630 68 00 lub 42 630 60 70

e-mail: wilejka@wilejka.plOferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz