Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Aktualności - Białoruś | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Białoruskie Klimaty 2020 PROMOCJA

tu wpisz opis

Białoruskie Klimaty

25.04-02.05.2020

Bohatyrewicze - Grodno – Wasyliszki – Lida – Iwie – Narocz – Głebokie – Połock – Witebsk – Mińsk – Nieśwież – Mir – Nowogródek -żyrowice – Rużany – Mereczowszczyzna - Brześć

Dzień 1

Wyjazd z Łodzi (sprzed Łódzkiego Domu Kultury) Traugutta 18 o g. 7.00.
9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia (stanowisko międzynarodowe).. Przejazd w kierunku białoruskiej granicy.
Przyjazd do
Bohatyrowicz – zwiedzanie miejsc znanych z „Nad Niemnem” - grób Jana i Cecyli i mogiła powstańców styczniowych. Przyjazd do Grodna wieczorem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja

Grodno położone nad Niemnem liczy dziś 280 tys. mieszkańców i jest stolicą obwodu grodzieńskiego. Pierwsza wzmianka o Grodnie pochodzi z 1128 r. Od XIV w. mieli tu rezydencję książęta litewscy i królowie polscy. Od 1678 r. odbywał się tu co trzeci sejm Rzeczypospolitej, także ostatni w 1793 roku, zwany niemym


Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Grodna – dom Elizy Orzeszkowej, zabytkowa część miasta - kościoły, cerkwie, zamki. Około godziny 13 wyjazd na nocleg do Lidy. Po drodze postój w Wasyliszkach – zwiedzanie Muzeum Czesława Niemena w domu jego urodzin. Zwiedzanie zamku Giedymina w Lidzie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd w kierunku Połocka – po drodze zwiedzanie: Iwie – meczet tatarski; Narocz – postój nad największym jeziorem II Rzeczypospolitej, Głebokie – wczesnobarokowy zespół klasztorny karmelitów fundacji Korsaka oraz późnobarkowy kościół parafialny sw. Trójcy. Przyjazd do Połocka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Połockasobór św. Sofii (XI – XVII), klasztor prawosławny Św. Eufrosynii Połockiej z cennymi freskami (XII w.) oraz inne zabytki kultury religijnej i świeckiej. Przejazd do Witebska - klasztor bazylianów fundacji A.F. Kisiela w miejscu śmierci św. Józefata Kuncewicza; Muzeum Marca Chagalla ( w budynku tym spędził dzieciństwo i młodość). Przyjazd do Mińska, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


widows: 0; orphans: 0"> Dzień 5>Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Mińska. Mińsk – stolica Białorusi, duże nowoczesne miasto z pięknym metrem, szerokimi ulicami i blokowiskami na peryferiach. Z dawnego Mińska i mińszczyzny historia pozostawiła niewiele. W ostatnich latach odnowiono kościół, katedrę oraz starówkę u brzegów Swisłoczy tzw. Troickie Przedmieście...Zwiedzanie Mińska: Stare Miasto, „Czerwony Kosciół”, Katedra. Przejazd do Nieświeża - niegdyś siedziba rodu Radziwiłłów, z ocalałym do naszych czasów zamkiem, otoczonym pięknym parkiem i jeziorami oraz pierwszym na polskich ziemiach kościołem barokowym, wybudowanym na wzór kościoła Il Gesu w Rzymie; podziemia kościoła kryją prochy Radziwiłłów oraz siostry Jana III. Zwiedzanie posiadłości Radziwiłłów, kościoła farnego i zabytkowej części Nieświeża. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd na trasę zwiedzania: Mirjeden z najwspanialszych zachowanych zamków na Kresach, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pierwowzór mickiewiczowskiego zamku Horeszków; Nowogródek - wizyta w muzeum Adama Mickiewicza, zwiedzanie kościoła farnego oraz spacer po górze zamkowej i kopcu Mickiewicza; odpoczynek nad Świtezią – jeziorem mitycznym opisanym w balladzie Adama Mickiewicza „Świtezianka”. Rosną tu rzadkie i reliktowe rośliny. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd w w kierunku Brześcia – po drodze zwiedzanie: Żyrowice„Prawosławna Częstochowa” - największe sanktuarium na terenie Białorusi, Rużanyimponujące ruiny Pałacu Sapiehów , Mereczowszczyzna – zrekonstruowany dworek Tadeusza Kościuszki – miejsce urodzin Naczelnika. Przyjazd do Brześcia, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej, przekrocczenie granicy, przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych.


ŚWIADCZENIA

Przejazd: autokar klasy turystycznej lub mikrobus

(w zależności od wielkości grupy).

Zakwaterowanie: hotele klasy turystycznej, ośrodki wypoczynkowe pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu.

Pozostałe: opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie.

Cena za osobę 1800 ZŁ

Wiza białoruska 80 ZŁ – /os

Na bilety wstępu i lokalnych przewodników nalezy przeznaczyc 40 € /os


25.04-02.05.2020Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz