Infolinia: 0 801 50 68 00
Telefon +48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10:00 - 18:00
sobota: 10:00-14:00
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Kraje Nadbałtyckie - Wycieczki do Rosji | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Białe Noce 2017

BIAŁE NOCE (PIF)

                                                                                               

BIAŁE NOCE

Kowno - Ryga - Tallin - Helsinki - Petersburg – Nowogród – Daugavpils- Wilno

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18

9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 13-14

13.30 Białystok, Dworzec PKS przy barze McDonald’s.

W Warszawie i Białymstoku autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu.

Przyjazd do Kowna  w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po zabytkowej starówce.  Kowno  – miasto pełne pamiątek poświęconych Mickiewiczowi, związane z okresem nauczycielskim wieszcza, z czasem jego tęsknoty za lepszym życiem, ukochaną Marylą i wileńskimi przyjaciółmi. W Kownie obejrzeć można ruiny  zamku  z XIII wieku, wspaniałe Stare Miasto z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, w którego podziemiach znajduje się muzeum ceramiki, archikatedrę z XV wieku, Dom Perkuna oraz kościół Witolda nad brzegiem Niemna

 

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd do Tallina przez Rygę. Krótkie zwiedzanie stolicy Łotwy miasta bogatego, urządzonego z rozmachem lecz równocześnie surowego. Ze względu na swą średniowieczną starówkę z siecią wąskich uliczek i bram często jest porównywana z Krakowem. Spacerując uliczkami Rygi można podziwiać doskonale zachowane kamienice mieszczańskie, fragmenty murów miejskich oraz liczne kościoły i klasztory. Przyjazd do Tallina w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu., obiadokolacja. Nocleg

 

Dzień 3

Po śniadaniu całodzienna wycieczka promowa do Helsinek. Zwiedzanie stolicy Finlandii z przewodnikiem. Powrót do hotelu w Tallinie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4 Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Tallina - nad miastem usytuowanym nad Zatoką Fińską górują monumentalne budowle Starego Miasta, strzeliste wieże Ratusza i kościołów; zaś fasady średniowiecznych kamienic zachwycają swym niepowtarzalnym pięknem. By lepiej poczuć koloryt tallińskiej Starówki warto przespacerować się wąskimi uliczkami, popatrzeć na panoramę portu i zatoki. Warto zawędrować również do najstarszego kościoła Tallina – katedry Toomkirk oraz dokładnie przyjrzeć się gotyckim murom obronnym miasta.  Przejazd do Rosji przez Narwę. Przyjazd do Petersburga w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5

„Widok Petersburga budzi jeśli nie podziw to przynajmniej zdziwienie, jeżeli zaś nie jest doskonałym pięknem, to jest co najmniej osobliwym dziwem”. Spróbujmy poznać to niezwykłe miasto. Po śniadaniu wyjazd do Peterhoffu, letniej rezydencji cara Piotra I, położonej  30 km od Petersburga, nad Zatoką Fińską. Rezydencja w zamyśle miała wspaniałością przewyższać Wersal.  Szczególnie godne uwagi są fontanny i kaskady Petrhoffu.

Zwiedzanie ogrodów  z zespołem fontann. Po południu przejazd do Carskiego Sioła (zespół pałacowo-parkowy). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

 

Dzień 6

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Petersburga - Pałacu Zimowego (Ermitaż) - jednego z najsłynniejszych i największych muzeów świata,  w którym zgromadzono ponad 3 miliony dzieł sztuki z różnych epok, twierdzy Pietropawłowskiej, spacer po zabytkowym centrum (nabrzeże uniwersyteckie, plac św. Izaaka, Newski Prospekt, plac Sztuk, cerkiew Zmartwychwstania, Ogród Letni, Ławra św. Aleksandra Newskiego).  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Nowgorodu. – jednego z najstarszych miast rosyjskich, pasjonującego  zarówno turystę jak i historyka. Najcenniejszą budowlą jest tu niewątpliwie sobór Sofijski zbudowany na wzór soboru w Kijowie, zdecydowanie wyróżniający się pośród innych cennych budowli miasta .

 Zwiedzanie miasta. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd do Dyneburga. Daugavpils (Dyneburg, Dźwińsk) – miasto w południowo – wschodniej części Łotwy (Łatgalia). Założone w 1278 r. przez zakon Kawalerów Mieczowych jako twierdza. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu.

 

Dzień 9

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu  przejazd do  Wilna. Krótkie zwiedzanie miasta: cmentarz na Rossie, Ostra Brama, kościoły - św. Teresy, św. Kazimierza, św. Anny,  św. Piotra i Pawła, Katedra, Uniwersytet. Wyjazd w kierunku granicy. Nocny przejazd do kraju.

 

Dzień 10

Powrót do Polski we wczesnych godzinach rannych.

 

ŚWIADCZENIA:

 

Przejazd:         autokar o podwyższonym standardzie

Zakwaterowanie:   hotele Kowno ***, Tallin**, Nowogród***, Daugavpils***: pokoje 2

                                 osobowe z łazienkami,

    w Petersburgu hotel  w centrum miasta, pokoje 2 osobowe z łazienkami

Wyżywienie:           śniadania i obiadokolacje wg programu,

Pozostałe:       Ubezpieczenie KL i NNW , opieka pilota

 

 

BIAŁE NOCE (10 dni, 8 noclegów)

Terminy

 

30.06 – 09.07.2017

2490 zł

Bilety wstępów i lokalni przewodnicy

110 €

Opłata wizowa

300,00 zł

Wycieczka do Helsinek

70 €

Dopłata do pokoju 1 osobowego

690,00 zł

Nocny rejs po kanałach Petersburga

15 €

 

UWAGA!

W trakcie zwiedzania prawosławnych obiektów sakralnych kobiety powinny mieć nakrycie głowy, zakryte ramiona i kolana (spódnica).

 

 

Dla grup zorganizowanych cena już od 1990 zł !!

 

Obywateli RP wyjeżdżających do Federacji Rosyjskiej obowiązują wizy. W celu uzyskania wizy należy złożyć w AT Wilejka najpóźniej na 14 dni przed datą wyjazdu

·         paszport, ważny 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki z dwiema stronami wolnymi

·         prawidłowo wypełniony wniosek wizowy

·         aktualne kolorowe zdjęcie 3,5 x4,5 cm, na wprost, na białym tle

Zmiany danych uczestników po tym terminie nie są możliwe. Paszporty wizujemy wyłącznie po dokonaniu pełnej wpłaty.

 

 

 

ORGANIZATOR  AT WILEJKA, ŁÓDŹ, PIOTRKOWSKA 20 TEL. 42 630 60 70, wilejka@wilejka.pl
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz